Aşağıdaki nedenlerden bir ya da bir kaçı sizin için de geçerli ise masaj yaptırmak sizin için bir gereklilik olabilir.

  • yoğun çalışma temposu
  • stres
  • spor yapmama
  • uyku düzensizliği
  • 45 yaşından daha ileri yaşta olmak
  • moral bozukluğu
  • hafif depresyon

Gündelik yaşamımızda zaman zaman yorgunluk veya stres nedeniyle farkında olmadan kendimizi sıkarız. Bu da vücudumuzda bir takım ağrılar oluşmasına neden olur. Bu ağrıların çoğu ciddi bir sağlık sorunundan kaynaklanmasa bile yaşam kalitemizi önemli derecede etkiler. Sırt ağrısı, baş ağrısı, omuz ağrısı, bel ağrısı bu ağrılardan sıkça görülenleridir.

Sırt ve omuz bölgesi en çok ağrı şikayeti alan vücut bölgelerinin arasında yer alır. Bu tip ağrılardan en kolay ve etkili olarak kurtulma metodu ise uygun bir masaj terapisi almaktır.

Masaj terapisi uzman kişiler tarafından tekniğine uygun olarak uygulandığında ağrı şikayetlerimiz hissedilir şekilde azalacak hatta tamamen kaybolacaktır.

Yukarıda listelenen nedenlerden bir tanesi bile sizin için geçerliyse, masaj size çok iyi gelir.

Bilindiği gibi bu tip ağrılardan kurtulma yöntemi olarak ağrı kesici ilaçlar almak en çok kullanılan yöntemdir. Ancak bu ilaçların çoğu ağrı duymayı engellemekle birlikte iyileşmeye tam katkı sağlamaz. Doğru ilacı almak için mutlaka konusunda uzman bir doktora görünmek gerekir. Doğru ilaç kullanmadığımızda sırt ağrımıza bir fayda sağlamadığız gibi çeşitli yan etkiler ile kendimize daha çok zarar verebiliriz.

Nerede masaj yaptırmalıyız?

Masaj yaptırmak için uzun yıllar bu konuda çalışmış tecrübeli masaj terapistlerini veya böyle terapistler çalıştıran merkezleri tercih etmelisiniz.

Masaj yaptırmak için olmasa da çayımızı içmeye her zaman bekleriz. Biz Levent’teyiz. Harita ve telefon bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.