Masaj kilo vermek için nasıl yardımcı olur?

Masaj yaptırmak kilo vermek için en iyi yardımcı araçtır. Zayıflamak için, aldığımız kaloriden daha fazlasını yakmamız gerektiği bilimsel bir gerçektir. Masaj yaptırmak zayıflayacak kadar fazla kalori yakmamızı sağlamaz ancak bir diyet ve spor programı uyguluyorsak göreceğimiz faydayı arttırır.

  1. Psikolojik
    Kilo vermek için diyet yapmak pek keyifli bir konu değildir. Uzun süre motivasyonunuzu korumamız gerekir. Zaman zaman moralimizin bozulduğu anlar olur. Masaj kendimize verebileceğimiz en güzel ödüllerden biridir. Diyet süresince kendimizi sevmemizi ve hedefimiz için gerekli motivasyonda kalmamızı sağlar. Kısacası diyeti tahminimizin çok ötesinde kolaylaştırır.
  2. Kasları esneterek
    Masaj yaptırmak, spor yaparken sakatlanma riskini azaltır ve daha az yorularak daha fazla spor yapabilmemizi sağlar. Böylece daha cok kaloriyi daha kolay yakmamıza olanak verir.

 

Masaj yaptırmak kilo vermek için yaptığımız spor ve diyet programına destek olarak işimizi kolaylaştırır.

Nerede masaj yaptırmalıyız?

Masaj terapisi standart bir terapi olmayıp kişinin ihtiyaçlarına göre farlılık gösterir. Kişilerin fiziksel farklılıkları, sağlık geçmişleri, ağrı eşikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle terapi yapacak kişinin mesleki tecrübesi elde edilecek sonucun istediğimiz gibi olmasında büyük önem taşır.

Masaj yaptırmak için uzun yıllar bu konuda çalışmış tecrübeli masaj terapistlerini veya böyle terapistler çalıştıran merkezleri tercih etmelisiniz. ReflexPoint olarak 15 yıllık kurumsal deneyimimizin yanısıra birlikte çalıştığımız konusunda uzman ekibimizle sizi misafir etmekten muttluluk duyarız.

Masaj yaptırmak için olmasa da çayımızı içmeye her zaman bekleriz. Biz Levent’teyiz. Harita ve telefon bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.