THAİ MASAJI

Thai masajı bütün vücuda uygulan bir masajdır.
Yağ kullanılmaz. Verdiğimiz Tayland’a özgü rahat masaj kıyafetleri giyildikten sonra ayaktan başa kadar bütün vücut baskı ve esnetme hareketleriyle masaj görür. Esnetme hareketlerinden dolayı “tembel yogası” olarak da adlandırılır.

THAİ MASAJININ FAYDALARI

Bütün kaslarınız rahatlar, içeriğinde esnetme de olması vücuda zindelik verir, enerjinizi yükseltir. Masaj sırasında hissedilen dinlenme ve stres atma duygusu uzun süre devam eder.

thai masaj foto-1
ayak masaji

REFLEKSOLOJİ

Kökeni MÖ 2000’lere kadar uzanan eski Mısır, Çin ve Hint kökenli bir terapi tekniğidir. Uzakdoğu felsefesine göre, vücudumuzun herhangi bir bölgesindeki bir rahatsızlık o bölgedeki enerji akışında meydana gelen bir sorunla bağlantılıdır. Sağlıklı kalmak için vücudun enerji akışı dengelenmelidir. Refleksoloji, el ayak ve kulak çevresinde vücudun tüm organ ve salgı bezlerini yansıtan noktaların tekniğine uygun olarak uyarılması ile vücuttaki enerji akış dengesini sağlayarak bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olur.

REFLEKSOLOJİNİN FAYDALARI

Bağışıklık sistemi kuvvetli bir kişi hastalıklara karşı daha dirençli olur. Bir hastalık ile mücadele durumu olan kişiler ise tedavilerinden daha çabuk ve fazla fayda sağlarlar. Ayrıca uygulama o kadar keyifli bir ayak masajı şeklindedir ki, verdiği dinlenme ve rahatlama hissi uzun süre devam eder.

AROMATERAPİ

Masaj yağına eklenen aromatik doğal yağlar ile uygulanan masaj terapi tekniğidir. Merkezimizde uzakdoğu stili ile birleştirilerek yapılan bu masaj hem bedeninizi hem de ruhunuzu dinlendirir.

Bilindiği gibi birçok doğal aroma çeşitli konularda vücut ve ruhsal dinginlik için fayda sağlamaktadır.

Aromaterapi masajı da bir yandan fiziksel olarak kaslarınızı rahatlatırken diğer yandan masaj yağının hoş kokusu zihinsel rahatlamanıza yardımcı olur.

aromaterapi sırt masaji