Uzun süre aynı pozisyonda oturmak, spor yapmamak, yoğun iş temposu ve stres başlıca omuz ve boyun ağrısı nedenlerindendir.

Bu ağrılar ciddi bir sağlık sorunundan kaynaklanıyorsa mutlaka doktora gitmeliz. Kaldı ki önemli bir nedenden olmasa bile omuz ağrısı da boyun ağrısı da keyfimizi kaçırır ve yaşam kalitemizi önemli derecede etkiler.

Omuz ağrısı, sırt ağrısı gibi en çok ağrı şikayeti alan vücut bölgeleri arasında yer alır. Bu tip ağrılardan en kolay ve etkili olarak kurtulma metodu ise uygun bir masaj terapisi almaktır.

Masaj terapisi uzman kişiler tarafından tekniğine uygun olarak uygulandığında ağrı şikayetlerimiz hissedilir şekilde azalacak hatta tamamen kaybolacaktır.

Boyun ve omuz ağrısı spor yapmamak, uzun süre aynı pozisyonda oturmak veya stres kaynaklı ise yaptıracağınız masaj çok kısa sürede sizi ağrınızdan kurtarır.

Bilindiği gibi bu tip ağrılardan kurtulma yöntemi olarak ağrı kesici ilaçlar almak en çok kullanılan yöntemdir. Ancak bu ilaçların çoğu ağrı duymayı engellemekle birlikte iyileşmeye tam katkı sağlamaz. Doğru ilacı almak için mutlaka konusunda uzman bir doktora görünmek gerekir. Doğru ilaç kullanmadığımızda omuz ve boyun ağrılarımıza bir fayda sağlamadığız gibi çeşitli yan etkiler ile kendimize daha çok zarar verebiliriz.

Stres ve yorgunluktan dolayısıyla bunların neden olduğu ağrılardan kurtulmak için masaj yaptırmayı tercih ederseniz, uzun yıllar bu konuda çalışmış tecrübeli masaj terapistlerini veya böyle terapistler çalıştıran merkezleri tercih etmelisiniz.