Spor yapanların masaj yaptırmaları neden gereklidir?

Spor yapan kişilerin masaj terapisi almaları hem beden sağlıkları için hem de spor performanları için fayda sağlar. Bu faydalardan bazılarını şöyle listeleyebiliriz.

 • Sakatlanma riskini azaltmak
  Spor öncesi gerekli ısınma hareketlerinin yapılması olası sakatlık riskini düşürmek başta olmak üzere kaslarımızın ısınarak yüksek perfonmans için hazır olmasını sağlar. Masaj da benzer bir etki göstererek kasalrın ısınmasına ve esnemesine yardımcı olur.
 • Rahatlama ve odaklanma
  Masaj sadece fiziksel değil zihinsel ve psikolojik olarak da sporcunun performansına odaklanmasını ve hazır olmasını sağlar. Stresi azaltırken motivasyonu arttırır. Masaj stres ile başetmenin en iyi yollarından biridir.
 • Spor sonrası normale dönme
  Spor sırasında kasılan kasların esnemesi ve biriken laktik asidin vücuttan atılması gerekir. Bu şekilde bedenimiz normale döner ve yeni bir performansa hazır hale gelir. Masaj sırasında kaslara yapılan bası onları esnetir. Laktik asit atımını hızlandırarak normale dönüşe katkı sağlar.
 • Ağrı kontrolü
  Spor sonrası gerek hafif sakatlık nedeniyle gerekse olağan yorgunluk nedeniyle oluşan ağrılar masaj terapisi ile daha hızlı geçer.

Spor yapanların masaj terapisi ihtiyacı hem bedenlerini sakatlıktan korumak hem performanslarını arttırmak içindir. 

Nerede masaj yaptırmalıyız?

Masaj terapisi standart bir terapi olmayıp kişinin ihtiyaçlarına göre farlılık gösterir. Kişilerin fiziksel farklılıkları, sağlık geçmişleri, ağrı eşikleri birbirinden farklıdır. Bu nedenle terapi yapacak kişinin mesleki tecrübesi elde edilecek sonucun istediğimiz gibi olmasında büyük önem taşır.

Masaj yaptırmak için uzun yıllar bu konuda çalışmış tecrübeli masaj terapistlerini veya böyle terapistler çalıştıran merkezleri tercih etmelisiniz. ReflexPoint olarak 15 yıllık kurumsal deneyimimizin yanısıra birlikte çalıştığımız konusunda uzman ekibimizle sizi misafir etmekten muttluluk duyarız.

Masaj yaptırmak için olmasa da çayımızı içmeye her zaman bekleriz. Biz Levent’teyiz. Harita ve telefon bilgileri için buraya tıklayabilirsiniz.